ser vi S/S Neptun? skrev. ombord, Stempel: ADVENT BAY06      Annonse nr: 2520138
Velg bildeVelg bildeVelg bilde
  Håndkolorert

"Just a glimse of the most ??? (klarer du å tyde dette engelske ord!?) in Europe - perhaps in the world"  Knallattest til Hammerfest anno 1906 - videre: "Lovely weather so far and a perfectly delightful town" Sign. 15.8.06
BM Schönbergs no. 1069.
Er det S/S NEPTUN vi ser her med 3 ringer i skorsten selv om et uvettig menneske har malt DBDS ringene RØDE -
Et MUST kort for alle som elsker Hammerfest.
Hei Hyggelig med vinnerbud fra deg igjen! SEND MEG EN E-POST NÅR BETALING ER UTFØRT. Vennligst husk ditt ALIAS og GiBud's ID-nr. på betalingsgiro. NB! Kort sendes deg ca. 1 til 3 uker fra betaling er registrert på konto 97102318475.. Jeg sender samlet når du vinner flere auksjoner. NB! SJEKK denne linken nå straks: https://www.numermagasin.no/kritikk/postkortsamlernes-bibel "NORSKE POSTKORT" ISBN: 978-82-92765-80-7 NORSKE POSTKORT av Nutta Haraldsen. Omtale av 385 illustratører, 130 utgivere og 1040 postkort. 400 sider. ___ 😊 Se pris/bestillingsinformasjon på bildet. Forfatterens adresse: [email protected] ___ "I mer enn hundre år har norske billedkunstnere og tegnere levert illustrasjoner til postkort. Og gjennom mange års arbeide har Nutta Haraldsen samlet inn et overveldende materiale som viser hva de produserte. Man må bare beundre hva som ble levert til glede for mennesker i en tid da postkort var et viktig bidrag til kontakt mellom folk. For mange er det et ofte ukjent kulturbidrag vi her står overfor. Men forfatteren har samlet mer enn selve kortene. Hun kommer også med korte biografiske data om kunstnerne, deres signaturer og opplysninger om forlagene som ga ut kortene. Bak alt dette ligger et detektivarbeide som nesten ikke er til å forstå. Det er en kulturbragd Haraldsen har gjort, og hennes arbeide er da også fulgt med stor interesse fra en rekke institusjoner. Utgivelsen er støttet av Norsk kulturråd og foreningen Norske Postkortsamlere. ___ «Eit nytt biografisk verk, som namngir og skildrar liv og verksemd til norske postkortillustratørar, er eit stort og viktig supplement til kunsthistoria og ha stor nytteverdi for alle som er interesserte i populærkultur og kunstsosiologi, anten dei er amatørar eller fagfolk. At verket også innheld eit oversyn over utgjevarane som (med vekslande hell) valde ut kunstnarar, gav instruksjon om motivval, korttype o.l. og så sette korta i produksjon, er ein ekstra bonus. Ikkje minst vil mang ein lokalhistorisk interessert lesar finne nye informasjonar her». Einar Økland" FRA BOKEN OG OMTALE på Facebook" Les også anmeldelsen fra Tegnerforbundets Numér. https://www.numermagasin.no/kritikk/postkortsamlernes-bibel Samlerhilsen NilsPostkort
Objektets tilstand
Utropspriskr 100,00
Slutter om 4d 19t 38min 50sek
Slutter20.11.2019 20:05:20
Annonse vist82
Referanse nr/#1411

Selger:  nilspostkort

Medlem siden: 02.05.2015
Sted: Nesttun
Karakterer (573)  Se selgers karakterbok

Sist oppdatert: 16.11.2019 00:26:30